Ośno Lubuskie

Drossenprzedwojenna niemiecka nazwa stacji

 Stan aktualności zdjęć i większości opisów na stronie - rok 2003   Obiekt położony na wysokości 47 m n.p.m. 

min 380 1.jpgBudynek stacji od strony peronów (a właściwie peronu - stacja ta od roku 1995 zamknięta jest dla czynności ruchowych i wtedy też zlikwidowana została stara sygnalizacja kształtowa).
W roku 2007 byliśmy świadkami cudu na lubuskich torach. Po 12-tu latach przerwy na całą trasę Międzyrzecz - Rzepin wróciły pociągi pasażerskie. Obecnie przejeżdżają tędy dwie pary autobusów szynowych dziennie, a stacja pełni funkcję przystanku osobowego. Jedyny tutejszy czynny peron wzbogacił się z tego powodu o małą, oszkloną wiatę dla podróżnych (budynek jest zamknięty).
Widok na zachód - wyjazd w kierunku Rzepina.
Linki zewnętrzne
  1. Stacja Ośno Lubuskie ❋  Ogólnopolska Baza Kolejowa
  2. Stacja Ośno Lubuskie ❋  Atlas Kolejowy Polski
Więcej linków do informacji i zdjęć dotyczących linii Rzepin - Sulęcin - Międzyrzecz znajduje się na stronie stacji Międzyrzecz.
Komunikacja pasażerska na linii Rzepin - Sulęcin - Międzyrzecz została zawieszona 28 maja 1995 r. Wznowiono ją 12 lat później. Nastąpiło to 9 grudnia 2007 r.

Od tej pory kursowanie szynobusów pomiędzy Międzyrzeczem a Rzepinem zdążyło być już zawieszone, odwieszone i ponownie zawieszone - stan ten trwa do teraz (wiosna 2015). Pojawiająca się i znikająca komunikacja kolejowa na tej linii uzależniona jest od zasobów finansowych i / lub kaprysu sejmiku województwa lubuskiego, a wiadomo że łaska pańska...

Na miejscu kogoś kto planuje zwiedzanie tego zakątka Polski i zamierza skorzystać z transportu publicznego to ja na pociąg raczej bym nie liczył.

Strona główna | Okolice Gorzowa Wielkopolskiego | Województwo Lubuskie | Alfabetyczny indeks stacji | Mapa serwisu | 380 |

Liczba gości na stronie Ośno Lubuskie od 1 marca 2009: 5547
Data i czas poprzedniego wejścia: 30 maja 2024 / 02:11
Średnia wejść dziennie: 1

Wpis do bazy MySQL: 1 marca 2009
Ostatnia modyfikacja strony: 21 grudnia 2021
2004 - 2024
© Paweł Niedomagała
All rights reserved.
Czas generowania strony: 0.004 sek