Adršpach

Adersbach Felsenprzedwojenna niemiecka nazwa stacji
(Sudetenland - terytorium włączone do Rzeszy Niemieckiej w październiku 1938 roku)

 Stan aktualności zdjęć i większości opisów na stronie - rok 2012   Obiekt położony na wysokości 505 m n.p.m. 

min 21 1.jpgObok dwóch "skalnych miast" znajdujących się w tym rejonie także linia kolejowa z Trutnova do Teplic nad Metují jest wielką atrakcją turystyczną czeskiego fragmentu Gór Stołowych. Jest przepięknie poprowadzona, a w obrębie stacji Adršpach tor przebiega tuż obok piaskowcowych głazów jednego z dwóch skalnych rezerwatów. Poza tym kolej stanowi bardzo ważny, szybki i wygodny wariant komunikacyjny - latem dojazd tutaj samochodem na jeden z wielu zatłoczonych parkingów trwa o wiele dłużej (sam to sprawdziłem) i wymaga sporo cierpliwości.
Widok na zachód w stronę wjazdu z Trutnova.
min 21 2.jpgTa sama stacyjka 9 lat później. Zmieniło się niewiele, pociągi nadal przywożą tutaj "skalnych" turystów. Co prawda większy tłok panuje obecnie na pobliskich parkingach niż na stacji, jednak frekwencja w jeżdżących tu szynobusach jest bardzo przyzwoita.
min 21 3.jpgWidok na wschód - wyjazd w kierunku Teplic nad Metují.
min 21 4.jpgUjęcie odwrotne - widok na zachód - wyjazd w kierunku Trutnova. W tym miejscu Adršpašské Skalní Město można podziwiać nie wysiadając z pociągu :)
Linki zewnętrzne
  1. Przystanek Adršpach ❋  Atlas Kolejowy Polski
Linki do informacji i zdjęć dotyczących linii Trutnov - Teplice nad Metují znajdują się na stronie stacji Teplice nad Metují.
ROZKŁAD JAZDY

Adršpach

tablica odjazdów
tablica przyjazdów

Strona główna | Okolice Jeleniej Góry i Liberca | Královéhradecký Kraj | Alfabetyczny indeks stacji | Mapa serwisu | 21 |

Liczba gości na stronie Adršpach od 30 września 2006: 7367
Data i czas poprzedniego wejścia: 30 maja 2024 / 01:54
Średnia wejść dziennie: 1.15

Wpis do bazy MySQL: 6 marca 2006
Ostatnia modyfikacja strony: 17 maja 2017
2004 - 2024
© Paweł Niedomagała
All rights reserved.
Czas generowania strony: 0.007 sek