Police
Po     MIASTO POWIATOWE WYKLUCZONE KOMUNIKACYJNIE

Pölitzprzedwojenna niemiecka nazwa stacji

 Police - stacja oddana do użytku w roku 1898  ❋  KPEV - Königlich Preußischen Eisenbahn - Verwaltung / Królewski Pruski Zarząd Kolei

 Stan aktualności zdjęć i większości opisów na stronie - rok 2008   Obiekt położony na wysokości 12 m n.p.m. 

min 355 1.jpgPeron 1. Widok na północ - wyjazd w kierunku Trzebieży oraz stacji towarowej i bocznic Zakładów Chemicznych Police S.A. Dojeżdżają tam pociągi towarowe.
min 355 2.jpgPodobne ujęcie - wyjazd w kierunku Trzebieży.
min 355 3.jpgBudynek stacji w Policach - obecnie nieczynny. Z zewnątrz jeszcze jako tako wygląda. Do środka lepiej nie zaglądać.
min 355 4.jpgPonownie budynek stacji. Ta wielka budowla jest obecnie częściowo zamieszkała (pomieszczenia na piętrze). Parter - w tym dawna poczekalnia przedstawia obraz nędzy i rozpaczy. Perony zarosły trawą - od zawieszenia ruchu pasażerskiego na linii Szczecin Główny - Trzebież jesienią 2002 r. minęło już 6 lat...
min 355 5.jpgWidok na południe spod wiaty na peronie 2. Wyjazd w kierunku Szczecina Niebuszewa.
Wiosną 2007 r. zaczęto nieśmiało przebąkiwać o wznowieniu przynajmniej sezonowego ruchu pasażerskiego do Trzebieży. Paranoją jest przecież fakt że linia kolejowa z wielkiego miasta do znanej miejscowości żeglarsko - wypoczynkowej od lat leży odłogiem. Dodajmy - linia w całości zelektryfikowana, a obecnie wykorzystywana tylko w krótkim fragmencie jako bocznica towarowa do Zakładów Chemicznych w Policach. Przymiarki do tej wielce skomplikowanej operacji trwały kolejne 12 miesięcy. Zaskakującą kropkę nad "i" rok później postawiły władze miasta Police.
No tak - przyjadą Niemcy, sfotografują i będą pokazywać, jak dba się w Polsce o obiekty kolejowe. Nie pozwolimy na to bo będzie wstyd !
Ale nic z tego panie burmistrzu. Wstyd jak skurwysyn jest i to od dawna. Na szczęście jednak mamy niezależne źródło informacji jakim jest Internet i za jego pośrednictwem wszyscy turyści (nie tylko ci z Niemiec) mogą zobaczyć, że rzeczywistość na stacji kolejowej nie tylko w aspirujących do miana "zielonego miasta" Policach ale w większości polskich miast nie tylko skrzeczy, a wręcz wyje. Wiadomo że to nie tylko wina miejscowych władz - nie mniejszą odpowiedzialność za taki stan obiektów ponosi także miejscowy Zakład Gospodarowania Nieruchomościami PKP. Lecz pewnych rzeczy pod dywan po prostu zamieść się nie da - one tak czy inaczej istnieją. Na pańskie pocieszenie mogę tylko dodać, że w porównaniu z pobliską Trzebieżą u siebie na stacji ma pan i tak Amerykę...
Linki zewnętrzne
  1. Stacja Police ❋  Ogólnopolska Baza Kolejowa
  2. Stacja Police ❋  Baza Danych Kolejowych
  3. Stacja Police ❋  Atlas Kolejowy Polski
Linki do informacji i zdjęć dotyczących linii Szczecin Główny - Police - Trzebież znajdują się na stronie stacji Trzebież.
Strona główna | Pomorze Zachodnie | Województwo Zachodniopomorskie | Alfabetyczny indeks stacji | Mapa serwisu | 355 |

Liczba gości na stronie Police od 13 lutego 2009: 6269
Data i czas poprzedniego wejścia: 16 maja 2024 / 20:14
Średnia wejść dziennie: 1.13

Wpis do bazy MySQL: 13 lutego 2009
Ostatnia modyfikacja strony: 21 grudnia 2021
2004 - 2024
© Paweł Niedomagała
All rights reserved.
Czas generowania strony: 0.01 sek