Usedom

 Stan aktualności zdjęć i większości opisów na stronie - rok 2008   Obiekt położony na wysokości 3 m n.p.m. 

min 343 1.jpgBudynek nieistniejącej już stacji Usedom znajduje się na północnym skraju miasteczka tuż obok DK nr 110 ze Świnoujścia do Anklam. Tak wygląda od strony dawnych peronów. Stosowny napis na jego froncie informuje o tym że "nach Berlin 180 Kilometer".
Widok na wschód - dawny wyjazd w kierunku Świnoujścia Głównego.
min 343 2.jpgW dawnym budynku stacji znajduje się obecnie Centrum Informacyjne Parku Natury "Wyspa Uznam" i jakieś artystyczne galerie. W dobudowanej przeszklonej części (ale nie tylko) są wystawione różne dziwne eksponaty - niekoniecznie historyczne.
min 343 3.jpgW miejscu dawnych peronów (na zdjęciu widoczna krawędź jednego z nich) i torów kolejowych teraz jest park - nawet ładnie utrzymany. W miejscu tego wielkiego marmurowego jaja (to też jeden z eksponatów) kiedyś był tor.
Widok na zachód - dawny wyjazd w kierunku Karnin.
Linki zewnętrzne Linki do informacji i zdjęć dotyczących linii kolejowych na wyspie Uznam znajdują się na stronach stacji Ahlbeck Grenze i Karnin.
Czy jeszcze kiedyś powrócą tu pociągi ? Jaka jest szansa (i czy w ogóle ona jest) na przynajmniej częściową rewitalizację przedwojennej linii kolejowej Ducherow - Karnin - Usedom - Świnoujście Główne i powiązanie jej z obecnym, funkcjonującym już od lat systemem kolei UBB ? Ministerstwo Transportu RFN stawia sprawę dyplomatycznie: takie zamierzenia istnieją, pozostają one w planie rozbudowy infrastruktury komunikacyjnej niemieckiego rządu, ale nie staną się w najbliższym czasie inwestycją priorytetową. Tak więc odpowiedź na pytanie dotyczące odbudowy wspomnianej linii pozostaje otwarta...
Strona główna | Pomorze Zachodnie | Land Mecklemburg - Vorpommern | Alfabetyczny indeks stacji | Mapa serwisu | 343 |

Liczba gości na stronie Usedom od 26 sierpnia 2008: 5563
Data i czas poprzedniego wejścia: 15 czerwca 2024 / 14:58
Średnia wejść dziennie: 0.97

Wpis do bazy MySQL: 26 sierpnia 2008
Ostatnia modyfikacja strony: 21 grudnia 2021
2004 - 2024
© Paweł Niedomagała
All rights reserved.
Czas generowania strony: 0.006 sek